Evaluare utilizator: / 0
Cel mai slabCel mai bun 

Stiri

toyota-logo O altă rechemare de proporții la Toyota. Constructorul auto nipon Toyota Motor Corp. a anuțat că recheamă în service 270.000 de vehicule din toata lumea din cauza unor probleme la motor. Este vorba inclusiv de modelele de lux Lexus și Crown, scrie AFP, citată de Hotnews.

Toyota a explicat că o defecțiune la o supapă din anumite motoare ar putea duce la oprirea vechiculelor în timpul deplasării. "Rechemarea în service se face din cauza unei valve defecte la motor care ar putea face un zgomot anormal sau, în cel mai rău caz, ar putea opri motorul", a explicat purtatorul de cuvînt companiei, Ririko Takeuchi.

Cel mai mare producător auto din lume a suferit o grea lovitură de imagine după ce a retras de pe piață, de anul trecut, circa 10 milioane de vehicule în lumea intreaga. 

Articolul complet pe hotnews.ro

 

Adaugă comentariu


Codul de securitate
Actualizează

Stiri si noutati auto

Info Trafic Free Page Rank Tool